Jak złożyć prześcieradło z gumką, aby zajmowało niewiele miejsca a w dodatku wyglądało schludnie i nie gniotło się? W tym artykule nauczysz się składać prześcieradło z gumką w kliku prostych krokach. A wiec przechodzimy do poradnika.

Poradnik składania prześcieradła z gumką

Krok 1: Rozłóż prześcieradło z gumką na płaskiej powierzchni a następnie znajdź jego cztery rogi, które na obrazku oznaczyliśmy literkami „A” oraz „B”.

Jak złożyć prześcieradło z gumką

Krok 2: Rogi oznaczone literką „A”, należy wsunąć pod spód aż do rogów oznaczonych literką „B”. W ten sposób gumka stworzy idealny łuk. Można też uznać, że wygląda to na literkę „U”.

Krok 3: Nowo powstałe rogi oznaczone literkami „AB” oraz „C”, składamy do połowy szerokości prześcieradła z gumką. Kolejność nie ma znaczenia ważne, aby złożyć zarówno jego lewą, jak i prawą stronę.

Jak złożyć przescieradło
Jak składać prześcieradło

Krok 4: Tym razem nowe rogi, również składamy do połowy, lecz długości prześcieradła z gumką. W ten sposób zaczniemy formować prześcieradło w kostkę.

Jak złożyć prześcieradło w kostkę

Krok 5: Po dołączeniu rogów, oznaczonych literką „E”, mamy gotowe prześcieradło z gumką złożone w kostkę. Przed włożeniem prześcieradła do szafy, warto je odwrócić spodem do góry, i wygładzić materiał, tak jak na poniższym zdjęciu. Wygląda wtedy bardziej elegancko i w dodatku unikamy zagnieceń.

Jak złożyć prześcieradło z gumką

Czy wiesz już jak składać prześcieradło z gumką?

Wiemy, że prześcieradło z gumką posiada wiele zalet w użytkowaniu, mianowicie dobrze trzyma się materaca, nie podwija się i jest po prostu wygodne. Niemniej jednak wiemy też, jak bardzo uciążliwe jest w składaniu i przechowywaniu. Stąd w odpowiedzi na na mnóstwo pytań, „jak złożyć prześcieradło z gumką?”, postanowiliśmy stworzyć ten artykuł. Mamy nadzieję, że powyższe kroki, pomogą Wam swobodnie przejść przez proces składania prześcieradła z gumką i zdecydowanie go ułatwią. Jeśli tak będzie, pochwal się tym w komentarzu.

Jak złożyć prześcieradło z gumką – podsumowanie

Proces złożenia prześcieradła z gumką jest prosty jak wszystko, gdy wiemy jak się za to zabrać. Podsumowując, aby szybko złożyć prześcieradło z gumką, należy po długości złożyć je na poł wsuwając górne rogi pod materiał aż do rogów dolnych. Następnie dzielimy szerokość na trzy i składamy lewy oraz prawy bok do środka. Uzyskujemy w ten sposób pasek po długości prześcieradła, który również dzielimy na trzy i składamy górę oraz dół do środka. I to już wszystko, prześcieradło z gumką zostało złożone w kostkę, którą teraz łatwo będzie przechować.