Wybór odpowiedniego napędu do bramy to nie lada wyzwanie. Dlatego w naszym artykule, dowiesz się jaki napęd do bramy kupić, aby uniknąć problemów z jego użytkowaniem.

Na rynku dostępnych jest wielu producentów automatyki do bram. Niezależnie od typu posiadanej bramy, możesz znaleźć wiele pasujących do niej napędów, jednakże przy zakupie, warto postawić na sprawdzony i rekomendowany przez sprzedawców i monterów napęd.

A więc jaki napęd do bramy kupić? Oczywiście taki, który pochodzi od topowego producenta, ponieważ kwestii automatyki, nie warto oszczędzać kilku set złotych i dokonywać zakupu marketowego sprzętu. Dlaczego? Ponieważ minusów takiego rozwiązania jest kilka a głównymi z nich są:

  • Po pierwsze, krótka żywotność. Napędy do bram, zwłaszcza wjazdowych, funkcjonują w przeróżnych warunkach i temperaturach, dlatego muszą być solidne i trwałe, aby nie ulec awarii.
  • Po drugie, znalezienie firmy monterskiej. O ile dysponujemy odpowiednimi narzędziami, możemy samodzielnie zamontować każdy napęd. Kwestia czasu i cierpliwości. Problem pojawia się wówczas, gdy chcemy zatrudnić profesjonalną firmę. Zwykle jest to zadanie bardzo trudne i niejednokrotnie można usłyszeć od przedstawiciela ~ „nie montujemy marketowych napędów”. Ale jak to? Otóż, każdy napęd posiada inne oprogramowanie, którego trzeba się nauczyć i poznać charakterystykę działania, aby był bezpieczny i nie sprawiał kłopotów. Więc monterzy posiadają już ulubione modele, które montują na co dzień i rzadko kiedy lubią montować coś „nowego”.

Jakiego producenta napęd do bramy warto kupić?

W Polsce dostępne są napędy czterech głównych, międzynarodowych producentów, których produkty warte są uwagi.

BENINCA, CAME, NICE oraz FAAC – Wieloletnie doświadczenie w produkcji automatyki wjazdu, sprawia że warto wybrać napędy tych firm.

Głównymi zaletami, jakie otrzymujemy po zakupie napędu jednej z tych firm to przede wszystkim niezawodna praca, a także doskonała kultura pracy, świetny design oraz doświadczone wsparcie i serwis.

Jakiej firmy napędy kupisz na Aleneo?

Na Aleneo, jak zwykle stawiamy na najwyższą jakość i chęć zadowolenia naszych klientów. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić do asortymentu napędy firmy BENINCA. Na tle konkurencji, wyróżnia je możliwość dostosowania szerokiej ilości funkcji, co sprawia że łatwo przystosujemy je do każdej bramy, a także łatwe i intuicyjne programowanie. Dodatkowo włoską firmę, wyróżnia przyjazne wsparcie po zakupowe. Jeśli klienci mają pytania, problemy czy niejasności, pracownicy wsparcia BENINCA, chętnie na nie odpowiedzą.

Warto również zaznaczyć, że nasza firma również świadczy usługi montażu automatyki i na przestrzeni lat oraz zdobytego doświadczenia, jednogłośnie uznajemy napędy BENINCA za najbardziej trwałe, solidne i bezawaryjne.