Sen to bardzo ważny element w życiu każdego z nas, dlatego warto dbać o jego jakość i zapewnić sobie odpowiednie warunki do odpoczynku. Najważniejszymi rzeczami o jakie powinniśmy zadbać, by spać komfortowo są: łóżko, materac, prześcieradło, pościel, poduszki, oraz oczywiście bielizna nocna. To właśnie ona bezpośrednio chroni naszą skórę podczas snu, nie tylko w domu, ale również na wyjazdach, gdy śpimy w obcej pościeli. Ze względu na to, że nie zawsze mamy wpływ na jakim łóżku czy materacu śpimy oraz jaką pościelą się okrywamy, warto postawić na dobrej jakości bieliznę nocną, ponieważ ona zawsze będzie z nami.

A więc jaką bieliznę nocną kupić, aby mieć satysfakcję i nie przepłacać? Dla miłośniczek koszuli nocnych, będą to właśnie koszule nocne, pytanie tylko jak wybrać tą odpowiednią?

Odpowiednia koszula nocna, jak ją wybrać?

Wybór dobrego materiału

Zadając sobie pytanie: „jak wybrać odpowiednią koszulę nocną?” w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na materiale z jakiego będzie wykonana. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma ogromny wpływ na komfort i wydajność naszego snu.

Dobry materiał to zwykle materiał z naturalnych surowców lub pochodzenia naturalnego, czyli takich jak bawełna, jedwab, len czy wiskoza, która pochodzi z pulpy drzewnej. Ale co tak naprawdę daje dobry materiał? Przede wszystkim zapewnia bardzo dobrą termoregulację oraz higroskopijność. To sprawia, że w nocy nie jest nam ani za zimno, ani za gorąco a ewentualna nadpotliwość jest pochłaniana przez ten właśnie materiał.

Upodobania wizualne, wybór stylu, kroju i motywu

Myśląc o zakupie koszuli nocnej, możemy się kierować również ulubionym stylem, krojem i motywem koszuli. Jednak, na to powinniśmy zwrócić uwagę w drugiej kolejności. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo pięknych, przemawiających do nas koszuli nocnych w różnych stylach. Jedne subtelne i eleganckie, inne seksowne i wyzywające. Jednak zadając sobie pytanie „jak wybrać odpowiednią koszulę nocną?” , należy zastanowić się na co chcemy postawić. Ponieważ wiele przepięknych koszuli nocnych jest zwykle wykonana z materiałów sztucznych. Miedzy innymi, takich jak: poliester, poliamid czy elastan. A te niestety zapewniają duża niższy komfort snu, niż materiały neutralne.

A więc, aby wybrać odpowiednią koszulę nocną, należy kierować się przede wszystkim naturalnym składem surowcowym a w następnej kolejności wyglądem. Jeśli znajdziemy koszulę nocną z naturalnego materiału a w dodatku, będzie się nam podobać i przyciągać naszą uwagę, wówczas będzie to świetny wybór.

Czego unikać podczas zakupu koszuli nocnej?

Zdecydowanie odradzamy zakup koszuli nocnej wykonanej z materiałów sztucznych. Skóra okryta takim materiałem podczas snu, ma dużą tendencję do pocenia się, ze względu na brak termoregulacji i higroskopijności materiału. Z tego względu, może być nam zbyt gorąco a co gorsza, odczujemy nieprzyjemny zapach.

Jak dobrać koszule nocną do pory roku?

W przeciwieństwie do piżam, koszule nocne nie mają zbyt dużego pola do popisu w kwestii doboru do pory roku. Nie mniej jednak są wersje z dłuższym i krótszym krojem. Latem doskonale sprawdzą się fasony lżejsze na ramiączkach lub krótkim rękawem, oraz długości przed lub do kolan. Zimą natomiast, kiedy pogoda nie rozpieszcza, preferowane są cieplejsze modele z długim rękawem i długością za kolano. Należy pamiętać, że głównym czynnikiem odpowiadającym za poziom ciepłoty podczas snu w koszuli nocnej, będzie kołdra. Odpowiednio dobrana zapewni optymalną temperaturę.

Czy na Aleneo znajdziesz idealną koszulę nocną?

Na Aleneo w dziale koszulki nocne, posiadamy szeroki asortyment wygodnych, trwałych i eleganckich koszuli nocnych, które wykonane są z naturalnych materiałów. Jeśli tylko znajdziesz, idealny wzór i rozmiar dla siebie, to nie ma obaw o komfort, wygodę i wydajność snu. W naszym sklepie, staramy się oferować wyłącznie produkty wysokiej jakości, które będą służyć i zadowalać wszystkich Aleneowiczów!