Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje na Aleneo.com


Drogi Aleneowiczu, czy wiesz, że robiąc zakupy na Aleneo zawsze przysługuje Ci prawo do zwrotu, bądź reklamacji zakupionego towaru? Na tej stronie, dowiesz się jakie są warunki zwrotów i reklamacji.

Warunki zwrotu

W świetle ustawy z 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, każdy klient będący osobą fizyczną ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie nie przekraczającym 14 dni od dnia dostarczenia towaru. Na Aleneo, postanowiliśmy wydłużyć ten termin i wynosi on 21 dni od dnia dostarczenia towaru. W tym terminie, należy wypełnić formularz zwrotu, dołączyć do niego paragon i wysłać towar.

1. Formularz zwrotu

Aby dokonać zwrotu na Aleneo, należy wydrukować i wypełnić, znajdujący się poniżej formularz zwrotu a następnie dołączyć go do zwracanego towaru wraz z paragonem. Formularz zwrotu i reklamacji, znajdziesz również w przesyłce.


2. Wysyłka towaru

Na Aleneo zwroty towaru są szybkie i komfortowe, dzięki współpracy Aleneo z Furgonetka.pl

Jak będzie wyglądał zwrot?

Jak będzie wyglądał zwrot Jak będzie wyglądał zwrot
Jak będzie wyglądał zwrot Jak będzie wyglądał zwrot


3. Zwrot pieniędzy

Niezwłocznie po otrzymaniu Twojego zwrotu, zwrócimy Ci pieniądze w formie, w której zostało opłacone Twoje zamówienie lub na wyraźną prośbę i w przypadku płatności za pobraniem - przelewem na rachunek bankowy. Jednocześnie informujemy, że Aleneo zobowiązuje się do pokrycia kosztów wysyłki towaru w pierwszą stronę w wysokości równej najtańszej przesyłce w ofercie. Natomiast bezpośrednie koszty zwrotu ponosi konsument.Warunki reklamacji

Każdy produkt dostępny na Aleneo, objęty jest minimum 12 miesięcznym okresem gwarancyjnym producenta. Informujemy, ze Aleneo dokłada wszelkich starań, aby oferowany towar był jak najwyższej jakości i wolny od jakichkolwiek wad. Pamiętaj jednak, że jeśli towar uszkodzi się w okresie trwania jego gwarancji to przysługuje Ci prawo do reklamacji towaru.

1. Formularz reklamacji

Aby dokonać reklamacji, należy wypełnić formularz reklamacji, dołączyć do niego paragon lub fakturę oraz odesłać do nas reklamowany produkt.


2. Wysyłka towaru

Reklamowane produkty również możesz zwrócić poprzez serwis Frugonetka.pl. Adres do odesłania towaru, znajdziesz poniżej.


3. Ile trwa reklamacja?

Po otrzymaniu Twojego reklamowanego towaru, niezwłocznie zajmiemy się rozpatrzeniem sprawy. Reklamacja zostanie skonsultowana z producentem towaru co może wynieść do 14 dni od dnia odebrania przez nas przesyłki z reklamacją. Następnie w przypadku uznania reklamacji, produkt zostanie naprawiony lub wymieniony na pełnowartościowy. W przypadku braku dostępności identycznego produktu, skontaktujemy się z Tobą mailowo lub telefonicznie w celu zaoferowania innego produktu, bądź informacją o zwrocie środków w formie, którą zaznaczono w formularzu reklamacji.  


3. Adres do odesłania towaru

W poniższej ramce, został umieszczony adres oraz dane, na które należy odesłać towar.

Aleneo v1.jpg

Andrzej Gołębiewski

Aleneo.com

Krzywda 15, 62-862 Iwanowice

email: sklep@aleneo.com

tel: 500-605-827

Paczkomat: Plac Księdza Kordeckiego 14A, Iwanowice - ICE01M