Bawełna renforce co to jest, czym się charakteryzuje i do czego wykorzystuje się bawełnę renforce? W tym artykule odpowiadamy na wszystkie te i inne pytania.

W ostatnim czasie zakłady tkackie, produkują coraz więcej tkanin z bawełny renforce. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to nie tylko bardzo dobry, naturalny i antyalergiczny surowiec, ale również rodzaj tkanego splotu, nadaje niezwykłej wytrzymałości produkowanym tkaninom.

Co to jest bawełna renforce?

Tkanina bawełniana renforce to nic innego jak naturalna 100% bawełna, pozyskana z rośliny o tej samej nazwie, którą wykorzystuje się do tkania splotem krzyżowym 1:1. Nazwa renforce, pochodzi z języka francuskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wzmocniona”. Taka jest właśnie tkanina renforce, z której produkuje się między innymi pościele.

Czym charakteryzuje się tkanina renforce?

Jak możemy się domyślić, w stosunku do zwykłych tkanin bawełnianych tkanina renforce, posiada mocniejszy splot a co więcej, dzięki niemu jej powierzchnia jest niezwykle gładka. Sprawia to, że wygląda bardzo subtelnie. W dotyku tkanina ta jest bardzo przyjemna i delikatna co w przypadku kompletów pościelowych jest wręcz wskazane.

Zalety tkaniny renforce:

  • higroskopijność – zdolność pochłaniania wilgoci, którą cechuje się bawełna zapobiega poceniu się i zapewnia komfort oraz wygodę podczas snu,
  • lekkość i zwiewność – tkanina wykonana z bawełny renforce jest bardzo lekka i zwiewna,
  • brak potrzeby prasowania – w stosunku do innych tkanin bawełnianych, tkanina bawełniana renforce nie gniecie się a jej pielęgnacja jest bardzo prosta,
  • termoregulacja – utrzymuje ciepło zimą, natomiast latem oddaje jego nadmiar
  • odporna na czyszczenie – producenci zwykle zapewniają, że wysoka temperatura prania czy suszenia nie wpływa negatywnie na stan tkaniny.

Do czego wykorzystuje się bawełnę renforce?

Tkanina wykonana z bawełny renforce, wykorzystywana jest głównie do produkcji kompletów pościelowych w standardowych rozmiarach: 140×200, 160×200, 180×200, 200×200 oraz 220×200.

Bawełna renforce – opinie

Każdy z nas ma prawo do własnej opinii o bawełnie renforce, którą można wyrazić na podstawie swoich doświadczeń. Według nas wszystkie tkaniny, które posiadają w swoim składzie surowcowym 100% bawełnę są dobre i polecamy je każdemu, dlaczego? Bawełna to roślina, z której pozyskuje się naturalne włókna bawełniane, wykorzystywane w branży odzieżowej, tekstylnej czy nawet w medycynie do produkcji opatrunków. Jej zalety to wytrzymałość, higroskopijność – wchłanianie wilgoci, termoregulacja – „oddychanie materiału”, a także lekkość i zwiewność. Sprawia to, że chętnie nosimy koszulki bawełniane czy uwielbiamy spać pod bawełnianą pościelą.

Wobec tego tkanina bawełniana renforce, również jest bardzo dobrym materiałem wykorzystywanym do produkcji tekstylnej. Co więcej ze względu na splot krzyżowy 1:1, uzyskuje dodatkowe wzmocnienie, gładkość, ułatwia prasowanie i zapobiega zagnieceniom co niestety jest lekką wadą czystej bawełny.

Czym jest bawełna renforce? – podsumowanie

Tkanina bawełniana renforce to 100% włókna bawełniane, które w procesie tkackim, tkane są splotem krzyżowym 1:1. Dzięki temu jej struktura jest bardziej wytrzymała, gładka, łatwo się prasuje a co więcej, nie gniecie się.

Jeśli ten artykuł, pomógł Ci dowiedzieć się co to jest bawełna renforce, zostaw poniżej pozytywny komentarz a będzie nam niezmiernie miło!